Основи професійного зростання.
21.10.14 р. на базі ДНЗ № 7 відбувся майстер – клас «Теорія і практика когнітивно – поведінкової терапії» для практичних психологів ДНЗ. Учасниками заходу також були слухачі, які проходять навчання на курсах підвищення кваліфікації при ВІППО.
Когнітивно-поведінкова терапія є одним із найпоширеніших у світі терапевтичних напрямів, оскільки, по-перше, має широку доказову базу своєї ефективності, по-друге, має наукову обґрунтованість основних технік терапії; по-третє, використовується практично при усіх психічних розладах особистості. Відповідно до протоколів сучасних світових асоціацій психіатрів і психотерапевтів, рекомендацій ВООЗ когнітивно-поведінкова терапія включена як одне із перших необхідних втручань при депресивних і тривожних розладах (генералізована тривожність, соціальна фобія, іпохондрія, панічні атаки, обсесивно-компульсивний розлад), розладах харчової поведінки (анорексія, булемія та загальні харчові розлади без уточнення), посттравматичному стресовому розладі, порушеннях сімейних і міжособистісних відносин, неадекватній самооцінці.
Когнітивно-поведінкова терапія є чітко структурованою, має низку моделей і конкретних терапевтичних технік. Тому у світі вона також іменується як надзвичайно інтенсивна та ефективна (8-12 терапевтичних сесій при розладах середньої важкості). Основна мета когнітивно-поведінкової терапії – навчити клієнта бути самому собі психотерапевтом і психологом у життєвих ситуаціях, самостійно використовувати когнітивно-поведінкові техніки для вирішення проблем.
Чому фахівцям варто вивчати когнітивно-поведінкову терапію (КПТ):
- КПТ є провідним методом психотерапевтичної допомоги у світі і включений як обов’язковий курс у професійній підготовці психологів, психотерапевтів і психіатрів;
- КПТ є науково обґрунтованим методом, який послуговується емпіричними фактами щодо своєї ефективності;
- КПТ вчить людину самостійно вирішувати життєві проблеми та регулювати свої емоційні стани з допомогою конкретних технік;
- КПТ може використовуватися у багатьох форматах – індивідуальної, сімейної та групової терапії, а також у всіх форматах одночасно.
Когнітивно-поведінкова терапія є надзвичайно корисною для покращення якості життя інших та турботи про власне психічне здоров’я.