Працівники психологічних служб ЗНЗ готуються надавати корекційну допомогу особам, які вчинили насильство в сім’ї

28.04.2014 13:55

Працівники психологічних служб ЗНЗ готуються надавати корекційну допомогу  особам, які вчинили насильство в сім’ї

             

Сім’я як основний осередок суспільства виконує найважливіші соціальні функції, відіграє значиму роль у житті людини, забезпеченні соціалізації, формуванні і задоволенні індивідуальних потреб.

Поняття «сім’я» в нас зазвичай асоціюється з безпекою та захистом, із місцем, де можна знайти спокій та порозуміння. Сучасна ситуація в Україні (економічна криза, зростаюча матеріальна і соціальна поляризація суспільства тощо) загострили проблеми сім’ї. У значної частини сімей різко погіршилися умови реалізації основних соціальних і особистісних  функцій, вони опинились у важких життєвих обставинах.

Все частіше ми дізнаємось про сім’ї, де люди живуть, образно кажучи в «зоні військових дій». При цьому переважна більшість потерпілих від насильства в сім’ях – жінки, діти, немічні та люди похилого віку.

Зараз, коли в незалежній демократичній Україні відбувається розуміння громадськістю важливості дотримання людських прав і свобод, насильство в сім’ї стає соціально усвідомленою проблемою. Для того, щоб стало можливим вплинути на цей процес, треба усвідомити, як і чому відбувається насильство в родині, як воно впливає на причетних до нього людей і як можна оволодіти корекційними методиками впливу на агресивну поведінку людей.

Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської ОДА, Центром практичної психології сім’ї «Любисток» у партнерстві з Центром практичної психології і соціальної роботи управління освіти Луцької міської ради реалізується проект «Впровадження дієвих механізмів протидії насильству в сім’ї у місцевих громадах області».

 Цій проблемі був присвячений семінар-практикум для працівників соціально-психологічних служб ЗНЗ міста Луцька, який відбувся 22-23 квітня 2014 року на базі НВК № 9 на тему «Протидія насильству в сім’ї, соціальна і психологічна робота з кривдниками». Метою семінару було підвищення ефективності роботи фахівців освітніх закладів, які працюють з дітьми та кризовими сім’ями, схильними до насильства. Опрацювання кращих практик та особливих інструментів тренінгової роботи допоможуть практичним психологам та соціальним педагогам у формуванні ненасильницької моделі поведінки та своєчасно інформувати служби у справах дітей, органів внутрішніх справ про випадки жорстокого поводження чи реальну загрозу його вчинення. Протидіяти насильству в сім’ї можна тільки широким спектром напрямків роботи, що має носити комплексний характер, орієнтуючись на пошук та інтеграцію зусиль державних структур та громадських організацій.